دکتری تخصصی ، آزمون های زبان، تحقیق و توسعه
  
  
آزمون آنلاین MSRT

پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه سمنان

پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه سمنان در رشته هایی که در کنکور دکتری سنجش موجود بودند صورت می گیرد و داوطلبینی که تمایل به ثبت نام دارند می توانند حد اکثر تا تاریخ ۱۹ خرداد ۹۳ با مراجعه به وبسایت این دانشگاه برای شرکت در مصاحبه ها نام نویسی کنند. متن کامل این اطلاعیه به صورت زیر است:

اطلاعیه پذیرش دانشجو در دوره دکتری سهمیه استعدادهای درخشان (بدون آزمون) سال تحصیلی۹۴-۹۳  دانشگاه سمنان

با استعانت از خداوند متعال، دانشگاه سمنان در راستای اجرای ماده ۸ ” آیین نامه  ارایه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ” به شماره ۲۲۳۵۴/و مورخ ۲/۳/۹۱، ابلاغیه ۱۹۱۷۶/و مورخ ۲۲/۲/۱۳۹۲ و شیوه نامه اجرایی ۲۲۴۴۴/۲۱ مورخ ۲۲/۲/۱۳۹۲  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین دانش آموختگان ممتاز و دانشجویان نیمسال چهارم کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی ( روزانه و شبانه) فقط در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۴-۹۳  در دوره دکتری بدون آزمون کتبی با انجام مصاحبه در رشته گرایش هایی که به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام ظرفیت گردیده است، دانشجو می پذیرد.

  • ·        متقاضی باید تا ساعت ۲۴ مورخ  ۱۹/ ۳/۹۳  (غیرقابل تمدید ) از طریق پیوند موجود در تارنمای دانشگاه سمنان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به نشانی     golestan.semnan.ac.ir

فقط به صورت اینترنتی ثبت نام نماید. توصیه می شود قبل از اقدام به ثبت نام، متن اطلاعیه به طورکامل و با دقت مطالعه گردد.

  • ·         ارایه درخواست و دارا بودن شرایط لازم به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی باشد.
  • ·         مدارکی که بایستی در سامانه ثبت نام، بارگذاری شوند باید با فرمت JPEG با کیفیت مطلوب و باحجم حداکثر ۴۰۰ کیلوبایت تهیه شوند.
  • ·        گواهی ثبت نام را برای پیگیری های بعدی نگهداری نمایید.

شرایط عمومی متقاضی

۱- دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیأت مرکزی گزینش دانشجو.

۲- نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از حیث خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

شرایط اختصاصی متقاضی

۱- دانش آموختگان و دانشجویان شاغل به تحصیل در نیمسال چهارم مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی داخل( روزانه و شبانه) واجد شرایط می توانند برای ورود به مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه سمنان با انجام مصاحبه اقدام به ثبت نام نمایند.

۲- متقاضی باید دارای رتبه اول تا سوم مقطع کارشناسی ارشد به لحاظ میانگین  کل در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد. ضمنا گواهی رنبه باید بر اساس بند ۵ شیوه نامه اجرایی ۲۲۴۴۴/۲۱ مورخ ۲۲/۲/۱۳۹۲ صادر شده باشد.

تبصره: برای متقاضیان شاغل به تحصیل در نیمسال چهارم کارشناسی ارشد، گواهی رتبه بدون احتساب نمره پایان نامه بوده و باید شامل تعداد واحد گذرانده، معدل کل، تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی و اینکه متقاضی حداکثر تا ۳۱/۶/۹۳ دانش آموخته خواهد شد، باشد.

۳- دانش آموخته باید از پایان نامه کارشناسی ارشد با درجه عالی (نمره ۲۰ – ۱۹ ) دفاع کرده باشد. دانشجوی نیمسال چهارم باید تا پایان همان نیمسال ( حداکثر ۳۱/۶/۱۳۹۳ ) از پایان نامه کارشناسی ارشد با درجه عالی ( نمره ۲۰ – ۱۹ ) دفاع نماید و دانش آموخته گردد.

۴ – متقاضی باید دارای حداقل یک مقاله علمی مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد به همراه یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه محل تحصیل خود باشد و در مجله علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی ISI ، ISC   مورد تایید معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان چاپ شده باشد یا دارای پذیرش قطعی برای چاپ از مجله علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی ISI  ، ISC مورد تایید معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان در زمان ارایه درخواست باشد.

۵- دانش آموخته باید حداکثر در ۵ نیمسال تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد دانش آموخته شده باشد و بیش از ۳ سال از زمان دانش آموختگی تا شروع به تحصیل در مقطع دکتری سپری نشده باشد.

۶- رشته- گرایش کارشناسی ارشد متقاضی باید با رشته – گرایش مورد تقاضای وی در دوره دکتری مرتبط باشد ( تشخیص ارتباط با گروه آموزشی مجری دوره دکتری در دانشگاه سمنان می باشد).

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی

۱- یک قطعه عکس ۴*۳  با فرمت JPEG با کیفیت dpi ۳۰۰

۲- تصویر شناسنامه   با فرمت JPEG با کیفیت dpi ۳۰۰

۳- تصویر کارت ملی   با فرمت JPEG با کیفیت dpi ۳۰۰

۴- گواهی دانش آموختگی دوره کارشناسی   با فرمت  JPEG.

۵- ریزنمرات تایید شده دوره کارشناسی   با فرمت JPEG (در یک فایل تهیه شود).

۶- گواهی دانش آموختگی دوره کارشناسی ارشد   با فرمت  JPEG ( ویژه دانش آموختگان).

۷- ریزنمرات تایید شده دوره کارشناسی ارشد   با فرمت JPEG (تهیه شده در یک فایل) (برای متقاضیان شاغل به تحصیل در نیمسال چهارم ، ریزنمرات کارشناسی ارشد بدون نمره پایان نامه).

۸- گواهی رتبه کارشناسی ارشد با قید تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی (مجموع روزانه و شبانه) و تعداد نیمسال های تحصیل با فرمت JPEG. (فرم شماره ی۱ پیوست ویژه دانش آموختگان کارشناسی ارشد).

۹- گواهی رتبه کارشناسی ارشد با قید تعداد واحد گذرانده ، معدل کل ( بدون احتساب نمره پایان نامه) تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی (مجموع روزانه و شبانه)و اینکه حداکثر تا ۳۱/۶/۹۳ دانش آموخته خواهد شد
( فرم شماره ۲ پیوست- ویژه دانشجویان شاغل به تحصیل در نیمسال چهارم)

۱۰- تصویرصفحه اول و چکیده پایان نامه کارشناسی ارشد.  با فرمت JPEG ( تهیه شده در یک فایل-ویژه دانش آموختگان).

۱۱- تصویر مدرکی معتبر( صورتجلسه دفاع از پایان نامه) دال بر درجه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد،  با فرمت JPEG (ویژه دانش آموختگان).

۱۲- برای متقاضیان شاغل به تحصیل در نیمسال چهارم کارشناسی ارشد،ارائه مدرک معتبر(تاییدیه ی گروه آموزشی یا تحصیلات تکمیلی دانشکده) مبنی بر عنوان پایان نامه به جای تصویر مدرک معتبر دال بر درجه دفاع از پایان نامه الزامی است.

۱۳-تصویر صفحه اول مقاله علمی ( مستخرج از پایان نامه ) چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی ISI، ISC  با فرمت JPEG .

۱۴- تصویر صفحه اول مقاله علمی ( مستخرج از پایان نامه ) پذیرش شده برای چاپ در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی ISI، ISC  به همراه نامه پذیرش قطعی برای چاپ مقاله مذکور. با فرمت JPEG ( برای هر مقاله، یک فایل یک پارچه تهیه شود).

۱۵- در صورت لزوم تصویر گواهی های مربوط به بندهای زیر با فرمت JPEG :

الف- دانشجوی نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد.

ب- رتبه اول المپیادهای علمی-دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد.

پ- دانش آموخته رتبه اول در دوره کارشناسی (دانش آموخته حداکثر در ۸ نیمسال).

ت- دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی.

ث – رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی ، رازی و فارابی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل ۳۵ درصد.

۱۴- پرداخت وجه غیرقابل استرداد به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال (پانصد هزار ریال) به حساب ۲۹۴۱۰۱۹۴۶۶ بانک تجارت شعبه دانشگاه سمنان کد ۲۹۴۱۰ به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه سمنان از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی.

تذکر:

–      مدارک ناقص و مدارکی که به غیر از روش ثبت نام اینترنتی ارسال شوند بررسی نخواهند شد.

–      متقاضیان صرفاً می توانند در یکی از رشته – گرایش های همنام یا مرتبط با رشته –گرایش کارشناسی ارشد خود داوطلب شوند.( چنانچه داوطلبی متقاضی شرکت در ۲ یا چند رشته- گرایش مرتبط با رشته کارشناسی ارشد خود می باشد می تواند برای هر رشته –گرایش، مستقلاً ثبت نام نماید).

–      متقاضیان واجد شرایط در زمان مقرر برای مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.اطلاعیه مربوطه از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان اعلام خواهد شد، لذا از مراجعه و تماس غیر ضروری خودداری فرمایید.

–      متقاضیانی که به مصاحبه دعوت می شوند بایستی در زمان مصاحبه علاوه بر مدارک درخواستی دانشکده ، اصل کلیه مدارک ارسالی از طریق ثبت نام اینترنتی را برای کنترل و تطبیق به همراه داشته باشند و به دانشکده تحویل نمایند.

–      ارایه درخواست، دارا بودن شرایط لازم و دعوت به مصاحبه به هیچ عنوان به منزله پذیرش نمی باشد و هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند. پذیرش داوطلب منوط به ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت ها و سوابق داوطلبان و در نتیجه اولویت بندی متقاضیان مصاحبه شده توسط دانشکده و تایید شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان می باشد.

–      پذیرش قطعی منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

–      در صورت پذیرفته شدن متقاضی در دانشگاه سمنان و درج نام پذیرفته شده در پورتال سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه سمنان ، متقاضی حق پذیرش از دانشگاه دیگری ندارد و حذف نام متقاضی از پورتال سازمان سنجش مقدور نخواهد بود.

–     اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان و سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام اعلام خواهد شد. بدیهی است عدم مراجعه و ثبت نام پذیرفته شده در موعد مقرری که اعلام خواهد شد به منزله انصراف از تحصیل در مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه سمنان تلقی می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

برای آکاهی از آخرین اخبار دکتری و مطالب ضروری آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. عضویت رایگان است.

برای تکمیل عضویت ، باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و روی لینک تایید کلیک نمایید

آزمون های آنلاین
 آزمون آنلاین MSRT سری اول جزئیات
 آزمون آنلاین MSRT سری دوم جزئیات
  آزمون آنلاین تافل با تصحیح جزئیات
نظرسنجی ماه پی اچ دی پارس

نظر شما بسیار مهم است. به عنوان یک فرهیحته و نخبه ایرانی کدام یک از موارد زیر را برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز ضروری می دانید ؟ لطفا در بخش کامنت ها نظر کامل خود را توضیح دهید.

مشاهده نتایج

آزمون آنلاین MSRT

حمایت از پی اچ دی پارس

برای تداوم خدمات رایگان پی اچ دی پارس ، لطفا در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ لینک سایت ما با نام پی اچ دی پارس و آدرس  http://www.phdpars.com/  را در صفحه خود قرار دهید.

تیم مدیریت پی اچ دی پارس