مرجع آزمون دکتری، اخبار دکتری، منابع دکتری
  
  
  
  
کانال تلگرام پی اچ دی پارس testpark
نظر سنجی هدف تحصیل در مقطع دکتری

هدف شما از ادامه دادن تحصیل در مقطع دکتری تخصصی چیست ؟

مشاهده نتایج

grafisha RASTEBAZAR
حمایت از پی اچ دی پارس

برای تداوم خدمات رایگان پی اچ دی پارس ، لطفا در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ لینک سایت ما با نام پی اچ دی پارس و آدرس  http://www.phdpars.com/  را در صفحه خود قرار دهید.

تیم مدیریت پی اچ دی پارس

   
آزمون msrt

استرس در طول مصاحبه‌ دکتری امری طبیعی است، اما اگر زیاد باشد موجب اشکال در کار شما خواهد شد. آماده بودن کامل برای مصاحبه، شما را مطمئن می‌سازد که مقدار زیادی از اضطراب خود کم شده و خود را برای سؤالات آماده کنید. نکات زیر برای کنترل استرس در مصاحبه کاری آماده شده اند اما براحتی برای مصاحبه دکتری نیز قابل تعمیم هستند.

استرس زیاد، موجب جواب‌های غیرمنطقی، ضربان شدید قلب، لرزش پا، سردرد، عرق کردن کف دست، فکرهای سریع و نامنظم، دست‌های لرزان و صدای مرتعش در شما خواهد شد. راه هایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کرده و میزان استرس و هیجانات قبل از انجام مصاحبه را در خود کاهش دهید.

۱٫ قبل از مصاحبه، در مورد دانشگاه و هیئت علمی تحقیق کنید.هرچه اطلاعات شما بیشتر باشد، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. بدانید که شغلی که برای آن مصاحبه می‌شوید، در چه موردی است و بدین گونه برای سؤالاتی که از شما پرسیده خواهد شد آماده‌تر خواهید بود.

۲٫ سؤالاتی که از شما پرسیده خواهد شد را پیش‌بینی کنید. سؤالات استاندارد مصاحبه‌ها شامل موارد زیر است: ” چرا می‌خواهی برای این شرکت کارکنی؟”، ” بیش‌ترین توانایی شما در چه چیزی است” و ” بیش‌ترین ضعف شما در کجاست”.

۳٫ قبل از مصاحبه نفس عمیق بکشید تا به آرامش شما کمک کند. وقتی نفستان را بیرون می‌دهید به خودتان بگویید که من مطمئن بوده و بهترین داوطلب برای این شغل هستم.

۴٫ به مصاحبه زیاد فکر نکنید. بعضی از اشخاص مصاحبه شونده می‌خواهند تمرکز زیادی را روی مصاحبه گذاشته و فکر می‌کنند که شخص مصاحبه‌کننده قصد دارد او را کوبیده و به او علاقه‌ای ندارد. تمرکز زیاد به مصاحبه نیز ممکن است موجب ناامیدی شما شود.

۵٫ با لباس‌های جدید به مصاحبه بروید. نکات بهداشتی را رعایت کرده و سعی کنید که لبخند بزنید. هرچه به خودتان مطمئن تر باشید، استرس شما کمتر خواهد بود.

منبع: http://wiki.5040.ir/

1 دیدگاه ۵ نکته کنترل استرس در مصاحبه دکتری

 • باسلام و خسته نباشید
  رشته تحصیلی : حقوق خصوصی

  رتبه : ۱۴

  آخرین رتبه مجاز : ۱۲۹

  مقاله آی اس آی :

  مقاله پژوهشی و ترویجی:

  مقاله همایشی:

  دانشگاه ارشد : پیام نور تهران

  سابقه تدریس :

  مدرک زبان :
  -به نظر شما با ارائه مصاحبه خوب، منهای رزومه و باتوجه به رتبه، چقدر شانس دارم؟
  چه ترتیبی را در اولویت انتخاب پیشنهاد می کنید؟
  ممنون از پاسخگویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

برای آکاهی از آخرین اخبار دکتری و مطالب ضروری آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. عضویت رایگان است.

برای تکمیل عضویت ، باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و روی لینک تایید کلیک نمایید