دکتری تخصصی ، آزمون های زبان، تحقیق و توسعه
  
  
آزمون آنلاین MSRT

معمای استعداد تحصیلی ۱۹ : معمای ساعت شنی

معمای ساعت شنی را در این پست آماده کرده ایم که در زیر به شرح آن می پردازیم . معمای ساعت شنی در باز شدن ذهن برای آمادگی برای آزمون استعداد تحصیلی دکتری مفید است و سعی کتید حتی الامکان آن را بدون کمک حل نمایید.

معمای ساعت شنی

معمای ساعت شنی

دوتا ساعت شنی داریم یکی ۳ دقیقه را محاسبه میکند و یکی ۷ دقیقه را ما میخواهیم ۸ دقیقه را حساب کنیم.
توجه کنید ما مستقیم زمان ۸ دقیقه را میخواهیم نه اینکه بشینین ۱ ساعت جمع و کم کنید تا ۸ دقیقه بشه .یعنی از وقتی که هر کدام از این ساعت شنی ها را فعال کردین زمان ۸ دقیقه شما شروع میشود و باید ۸ دقیقه را محاسبه کنید.
پاسخ معمای ساعت شنی :
هر دوساعت را به کار میندازیم بعد از سه دقیقه ساعت اولی را برمیگردونیم بعد از سه دقیقه دیگر دوباره ساعت اول را برمیگردانیم( در مجموع شش دقیقه شده است ) حالابعد از یک دقیقه زمان ساعت دوم تمام میشود و زمان ساعت اول نیز یک دقیقه گذاشته است آن را برگرداننده حالا یک دقیقه گذاشته ساعت اول که به پایان یرسد با هفت دقیقه ساعت دوم میشود هشت دقیقه … ( ۸=۱+۷)
منبع : estedadtahsili.ir

برای مشاهده تمامی ۴۰ معما وارد بخش ۴۰ معمای استعداد تحصیلی دکتری شوید. معما های بیشتر در آمادگی برای آزمون استعداد تحصیلی را در سایت پی اچ دی پارس مشاهده کنید . لیست معماهای دیگر در زمینه استعداد تحصیلی به قرار زیر است.

 

 

One Response to معمای استعداد تحصیلی ۱۹ : معمای ساعت شنی

  • مرحله اول:دو تا ساعتو همزمان وارونه میکنیم تا شمارشو شروع کنن وختی ساعت سه دیقه ای تموم شد تو فسمت بالایی ساعت ۷ دیقه ای به اندازه ۴ دیقه زمان مونده و ما ۳ دیقه تا حالا اندازه گرفتیم
    مرحله دوم: دوباره دوتا ساعتو همزمان وارونه میکنیم تا شمارش شروع بشه وختی شمارش ساعت شنی ۳ دیقه ای تموم شد از ساعت شنی هف دیفه ای که تو مرحله اول ۴ دیقه ازش مونده بود باید ۱=۳-۴مونده باشه پس تا اینجا ما ۶ دیقه رو اندازه گرفتیم و ساعت ۷ دیقه ای به اندازه ۱ دیقه زمان تو قسمت بالاییش داره
    مرحله سوم: سریع ساعت ۳ دیقه ای رو وارونه میکنیم تا شمارش شروع شه وختی ساعت ۷ دیقه ای قسمت قبل که به اندازه یه دیقه زمان داشت کامل خالی شد تو قسمت پایینی ساعت سه دیقه ای هم به اندازه یه دیقه زمان شن ریخته تا اینجای کار ما ۷=۳+۳+۱رو اندازه گرفتیم
    مرحله اخر :به محض اینکه ساعت هفت دیقه ای کامل قسمت بالاییش خالی شد ساعت ۳ دیقه ای را که در اون لحظه به اندازه ۱ دیقه تو قسمت پایینیش شن جمع شده رو وارونه میکنیم وختی کل شن قسمت بالایی ریخت پایین یه دیقه دیگه هم سپری شده که با اون هفت دیقه قبلی میشه ۸٫

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

برای آکاهی از آخرین اخبار دکتری و مطالب ضروری آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. عضویت رایگان است.

برای تکمیل عضویت ، باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و روی لینک تایید کلیک نمایید

آزمون های آنلاین
 آزمون آنلاین MSRT سری اول جزئیات
 آزمون آنلاین MSRT سری دوم جزئیات
  آزمون آنلاین تافل با تصحیح جزئیات
نظرسنجی ماه پی اچ دی پارس

نظر شما بسیار مهم است. به عنوان یک فرهیحته و نخبه ایرانی کدام یک از موارد زیر را برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز ضروری می دانید ؟ لطفا در بخش کامنت ها نظر کامل خود را توضیح دهید.

مشاهده نتایج

آزمون آنلاین MSRT

حمایت از پی اچ دی پارس

برای تداوم خدمات رایگان پی اچ دی پارس ، لطفا در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ لینک سایت ما با نام پی اچ دی پارس و آدرس  http://www.phdpars.com/  را در صفحه خود قرار دهید.

تیم مدیریت پی اچ دی پارس