دکتری تخصصی ، آزمون های زبان، تحقیق و توسعه
  
  
آزمون آنلاین MSRT

شیوه اعتراض به کلید اولیه کنکور دکتری ۹۴

برای اعتراض به کلید اولیه کنکور دکتری ۹۴ باید مطابق دستور العمل سنجش عملی کنید که در اطلاعیه این سازمان اینگونه بیان شده است.

به اطلاع داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکترا سال ۱۳۹۴ می رساند، کلید اولیه سوالات بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. این کلید اولیه غیر قابل استناد است پس از دریافت نظرات داوطلبان و صاحب نظران کلید نهایی سوالات تهیه و بر اساس آن کارنامه داوطلبان استخراج خواهد شد. در صورت تمایل می توانید حداکثر تا تاریخ ۹۴/۰۱/۰۵ با مراجعه به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org از طریق  سیستم ارسال و درخواست نسبت به تکمیل فرمی که برای دریافت این نظرات آماده گردیده است اقدام نمایید. لازم به ذکر است نظرات داوطلبان فقط از طریق اینترنت دریافت خواهد شد و به موارد ارسالی از طریق دیگر رسیدگی نخواهد شد.

2 Responses to شیوه اعتراض به کلید اولیه کنکور دکتری ۹۴

 • باسلام بنده نسبت به دروس تخصصی ام و درس استعداد تحصیلی کاملا معترضم و یقین دارم درصدهایم بیشتر بوده لطفا پیگیری نمایید لازم به ذکر است روانشناسی شرکت کرده ام سپاس

 • سلام بجه های آلی!
  لطفا بیایید این صفحه
  http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/Default.aspx
  عضو بشید و در قسمت اعتراض به کلیدهای دکتری سال ۹۴، اعتراض خودتون رو ثبت کنید.

  کلیدهایی که من اعتراض زدم با توضیحات و ذکر منبع،اینها هستند:

  ۲-
  پاسخ صحیح گزینه ی ۳ می باشد. گزینه ی ۴ اشتباه است چرا که ما ترک شونده ی خوب و باز متوسط داریم که مناسب برای شرایط واکنش E2 می باشد.

  ۸-
  پاسخ صحیح گزینه ی ۲ می باشد. گزینه ی ۱ اشتباه است. ترکیب C کمترین پایداری کربوکاتیونی را دارد. اما در مورد مقایسه ی ترکیبات A و B باید گفت که ترکیب A پایداری بیشتری دارد چرا که دارای کربوکاتیون الیلی است( پس از سولولیز) اما ترکیب A به دلیل نامستقر بودن پیوند های دوگانه و اروماتیسیته سهم کمتری در پایدارسازی کربوکاتیون دارد.

  ۱۱-
  پاسخ صحیح گزینه ی ۳ می باشد. گزینه ی ۱ نادرست است.
  طبق عوامل مهم موثر در پایداری کربانیون ها که شامل مزذوج شدن، اثرات القایی و هیبریداسیون است می باست ترتیب پایداری به این شکل باشد: C>D>B>A در این سوال بیشتر با بحث مزدوج شدن سروکار داریم. ترکیب C به شدت پایدار است چرا که طبق قایده ی هوکل اروماتیک است. ترکیب D پایدارتر از B هست چون فرم رزونانسی پایدارتری دارد.

  ۱۳-
  پاسخ صحیح گزینه ی ۳ می باشد. گزینه ی ۴ نادرست است.
  پایداری ترکیب C بیشتر از ترکیب B می باشد چرا که در B گروه بسیار الکترون کشنده ی سیانید روی کربن الفا قرار دارد که باعث می شود کربوکاتیون بسیار ناپایدار شود اما در ترکیب C گروه سیانید از مرکز واکنش دور است و تحرک دارد و نمی توان استدلال ممانعت فضایی و عمود بودن پیوند سه گانه و افزایش خصلت S را برای ان در نظر گرفت و با توجه به سطوح انرژی مواد اولیه و حد واسط ها، ترتیب صحیح سرعت واکنش پذیری برای تشکیل کربوکاتیون به این صورت است: A>C>B

  ۱۴-
  پاسخ صحیح گزینه ی ۱ می باشد. گزینه ی ۲ نادرست است.
  طبق معادله ی “همت” (که در پیوست امده) جواب ۰٫۳ است.

  ۲۴-
  سوال خارج از سرفصل است. در منابع طیف سنجی اعلام شده به ویژه کتاب فریبولین یافت نشد.

  ۲۵-
  گزینه ی ۲ پاسخ صحیح است گزینه ی ۳ نادرست می باشد.
  با توجه به طیف بویژه ناحیه ی اروماتیک برای انتخاب بین گزینه ی ۲ و ۳ باید گزینه ی ۲ پاسخ صحیح باشد چرا که در ناحیه ی اروماتیک پیک های دابلت و دابت-دابلت (که با هم هم پوشانی دارند) قابل مشاهده است.

  ۴۲-
  پاسخ صحیح گزینه ی ۲ است گزینه ی ۳ نادرست می باشد.
  طبق قاعده ی افزایش پراسیدها به الکن ها، همانند نیترن ها و کاربن ها، افزایش از سمتی است که پیوند دوگانه غنی از الکترون باشد، از سمت گروه های هدایت کننده باشد و ممانعت فضایی کم باشد. در این واکنش ممانعت فضایی چندانی وجود ندارد و تاثیر گروه هدایت کننده ی هیدروکسی بر عوامل دیگر می چربد. بنابراین اپوکسیداسیون از سمت گروه هیدروکسی و غنی از الکترون انجام می گیرد و پاسخ صحیح گزینه ی ۲ است.

  این سوالات جای بحث داره نسبت به بقیه. امیدوارم که حداقل نصف کلید های اشتباه هم شده تصحیح بشه تا حق کسی ضایع نشه.
  پیشاپیش از همکاریتون ممنونم عزیزان.
  به امید قبولی همگی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

برای آکاهی از آخرین اخبار دکتری و مطالب ضروری آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. عضویت رایگان است.

برای تکمیل عضویت ، باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و روی لینک تایید کلیک نمایید

آزمون های آنلاین
 آزمون آنلاین MSRT سری اول جزئیات
 آزمون آنلاین MSRT سری دوم جزئیات
  آزمون آنلاین تافل با تصحیح جزئیات
نظرسنجی ماه پی اچ دی پارس

نظر شما بسیار مهم است. به عنوان یک فرهیحته و نخبه ایرانی کدام یک از موارد زیر را برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز ضروری می دانید ؟ لطفا در بخش کامنت ها نظر کامل خود را توضیح دهید.

مشاهده نتایج

آزمون آنلاین MSRT

حمایت از پی اچ دی پارس

برای تداوم خدمات رایگان پی اچ دی پارس ، لطفا در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ لینک سایت ما با نام پی اچ دی پارس و آدرس  http://www.phdpars.com/  را در صفحه خود قرار دهید.

تیم مدیریت پی اچ دی پارس