دکتری تخصصی ، آزمون های زبان، تحقیق و توسعه
  
  
آزمون آنلاین MSRT

زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد اعلام شد

دکتر علوی فاضل با تاکید براینکه این ادعا که انتخاب واحد دانشگاه آزاد برای دانشجویان جدیدالورود پیش از اعلام نتایج دانشگاه های دولتی صورت گرفته، تکذیب و کاملا رد می شود، اظهارداشت: به منتشر کنندگان چنین شایعاتی توصیه می شود، به خاطر اهداف سیاسی خود دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی و خدمات آن به کشور را زیر سوال نبرند.

دکتر علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انتشار تقویم آموزشی این دانشگاه گفت: متاسفانه برخی رسانه ها با انتشار اخباری در خصوص انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی پیش از ۱۵ شهریورماه و قبل از اعلام نتایج دانشگاه‌های دولتی به دنبال ایجاد جوسازی علیه این دانشگاه هستند. زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد اعلام شد

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب افزود: براساس تقویم آموزشی سال ۹۴-۹۵ که از ۷ شهریور به تمامی واحدها ابلاغ شده، انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ شهریورماه در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد و خارج از این تصمیم دانشگاه هیچ انتخاب واحدی را تایید نمی کند.

دکتر علوی فاضل خاطرنشان کرد: البته اگر در مواردی انتخاب واحد دانشگاه آزاد برای دانشجویان قدیمی پیش از این تاریخ انجام شده به منظور رفاه حال آنان است تا انتخاب واحد دانشجویان قدیمی با انتخاب واحد دانشجویان جدیدالورود تداخل پیدا نکند.

وی با تاکید براینکه این ادعا که انتخاب واحد و ثبت نام دانشجویان جدیدالورود پیش از اعلام نتایج دانشگاه های دولتی صورت گرفته، تکذیب و کاملا رد می شود، اظهارداشت: به منتشر کنندگان چنین شایعاتی توصیه می شود، به خاطر اهداف سیاسی خود دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی و خدمات آن به کشور را زیر سوال نبرند.

دکتر علوی فاضل ادامه داد: به نظر می رسد این واقعیت که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان در حال حاضر ۳۷ درصد از بار آموزش عالی کشور را با ارائه خدمات آموزشی به بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو برعهده دارد، به مذاق برخی افراد خوش نیامده است.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این اتهام ها در حالی متوجه دانشگاه آزاد اسلامی است که این دانشگاه به شرط دریافت شهریه کامل از تمامی دانشجویان با ۱۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است و طی این دوسال تمام تلاش خود را برای تامین این کسری بودجه از طریق صرفه جویی، کاهش هزینه ها، ممنوعیت استخدام نیروهای جدید، فعالیت های اقتصاد دانش بنیان و … به کار گرفته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی علیرغم این مشکلات سعی کرده تا این مشکلات متوجه دانشجویان و خانواده های آنها نشود، به این صورت که با اعطای تسهیلاتی مانند وام شهریه، تقسیط شهریه و … فضای مناسبی را برای تحصیل دانشجویان فراهم سازد. در واقع هیچ الزامی وجود ندارد که دانشجو هنگام انتخاب واحد شهریه کامل را واریز کند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: یکی از مشکلات دانشگاه این است که به خاطر تقسیط شهریه، با تعداد زیادی از دانشجویان که دارای بدهی های معوق هستند روبروست، حتی دیده می شود بسیاری از دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلشان اقدام به تسویه می کنند.

دکتر علوی فاضل با اشاره به نحوه انتخاب رشته داوطلبان پس از کنکور گفت: انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه به این شکل است که پس از دانشگاه های دولتی، داوطلبان می توانند برحسب علاقه خود دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب کنند، بنابراین هیچ اجباری در انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی برای ادامه وجود ندارد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی با تاکید بر اینکه تمامی شهریه اخذ شده از دانشجویان صرفا برای تامین هزینه خدمات آموزشی، فرهنگی، ورزشی، پژوهشی و … صرف می شود، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، یک موسسه علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مردمی است که افتخار می کند بدون وابستگی به بودجه دولتی و پول نفت توانسته گام های موثری در راستای توسعه اقتصادی، فرهنگی و … کشور بردارد.

اخبار بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی در سایت پی اچ دی پارس.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

برای آکاهی از آخرین اخبار دکتری و مطالب ضروری آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. عضویت رایگان است.

برای تکمیل عضویت ، باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و روی لینک تایید کلیک نمایید

آزمون های آنلاین
 آزمون آنلاین MSRT سری اول جزئیات
 آزمون آنلاین MSRT سری دوم جزئیات
  آزمون آنلاین تافل با تصحیح جزئیات
نظرسنجی ماه پی اچ دی پارس

نظر شما بسیار مهم است. به عنوان یک فرهیحته و نخبه ایرانی کدام یک از موارد زیر را برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز ضروری می دانید ؟ لطفا در بخش کامنت ها نظر کامل خود را توضیح دهید.

مشاهده نتایج

آزمون آنلاین MSRT

حمایت از پی اچ دی پارس

برای تداوم خدمات رایگان پی اچ دی پارس ، لطفا در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ لینک سایت ما با نام پی اچ دی پارس و آدرس  http://www.phdpars.com/  را در صفحه خود قرار دهید.

تیم مدیریت پی اچ دی پارس