دکتری تخصصی ، آزمون های زبان، تحقیق و توسعه
  
  
آزمون آنلاین MSRT

راهنمای جامع موفقیت در آزمون MSRT و MHLE


راهنمای پی اچ دی پارس برای موفقیت در آزمون MSRT و MHLEراهکار ویژه موفقیت در آزمون MSRT  و MHLE که منجر به موفقیت تضمینی خواهد شد را در این پست برایتان آماده کردیم. این راهکار با همکاری وب سایت های پی اچ دی پارس  و تست پارک در پنج بخش آماده شده است. معرفی منابع ضروری آزمون MSRT  و MHLE ، نمونه سوالات رایگان این آزمون ها ، منابع رایگان موجود در وب سایت های دیگر ، راهکار های تقویت مهارت های زبان و شنیداری و آزمون های آزمایشی تست پارک از اجزا این راهکار هستند. مقاله کامل را در وب سایت پی اچ دی پارس مطالعه بفرمایید  :

پنج بخش موفقیت در آزمون MSRT  و  MHLE

 • معرفی منابع ضروری آزمون MSRT  و MHLE
 •  نمونه سوالات رایگان این آزمون ها
 •  منابع رایگان موجود در وب سایت های دیگر
 •  راهکار های تقویت مهارت های زبان و شنیداری
 •  آزمون های آزمایشی تست پارک

راهنمای پی اچ دی پارس برای موفقیت در آزمون MSRT و MHLE

 معرفی منابع ضروری آزمون MSRT و MHLE

آزمون MSRT از سه بخش گرامر ، شنیداری و درک مطلب تشکیل شده است. شما برای کسب حداکثر نتیجه در این آزمون نیاز به مطالعه و تقویت مهارت شنیداری خود با منابع زیر دارید.

منابع گرامر MSRT :

 • کتاب گرامر این یوز اینترمدیت grammar in use intemediate
 • کتاب گرامر تافل کاغذی TOEFL PBTgrammar

این دو کتاب برای تمرین گرامر زبان کاملا کافی هستند. خصوصا کتاب گرامر تافل کاغذی که برای آزمون های زبان بسیار ضروری است. و بسیاری از سوالات گرامر آزمون MSRT کاملا منطبق بر این کتاب هستند.

منابع لغت :

برای رسیدن به سطح آزمون و پاسخ دادن به سوالات بخش های گرامر ، شنیداری و خصوصا درک مطلب نیاز به دامنه لغات نسبتا خوبی دارید. کتب زیر را که می توانید در بخش دانلود زبان پی اچ دی پارس پیدا کنید در این زمینه تا حد زیادی کلمات ضروری را پوشش می دهند.

 • کتاب ۵۰۴ کلمه ضروری
 • کتاب کلمات ضروری تافل
 • و  ۳۰۰۰ کلمات کلیدی آکسفورد را باید از مطالعات قبل تا حد زیادی بدانید با oxford 3000 key words در سایت پی اچ دی پارس سرچ کنید و یک بار به آنها نگاهی بیندازید ببینید تا چه اندازه با آنها آشنایی دارید.

کتاب ۱۱۰۰ کلمه کمتر نیاز است و برای آزمون های سخت تر مفید است. برای آزمون MSRT شاید در حد ۲ سوال از ۱۰۰ سوال به طور میانگین وابسته به آن باشد. این کتاب برای آزمون زیاد مفید نیست.

منابع بخش شنیداری :

ابتدا با مطالعه و شنیدن بخش شنیداری نمونه سوالات آزمون MSRT موجود در سایت پی اچ دی پارس به ارزیابی مهارت شنیداری خود بپردازید.

در درجه اول تمرین زیاد با گوش دادن به اخبار ، مستند ، فایل های پادکست انگلیسی برای روان شدن در این بخش نیاز است. مستند ها را به زبان اصلی و با زیر نویس انگلیسی ببینید. همین طور تمامی منابع تصویری که مشاهده می نمایید باید به زبان انگلیسی و با زیر نویس انگلیسی باشد. از زیر نویس فارسی اکیدا اجتناب نمایید که کمکی به مهارت شنیداری شما نمی کند.

همزمان با مشاهده تمرکز نمایید تا کلمات بیان شده را بشنوید و با زیر نویس مستند مطابقت دهید.

منابع کلی که برای بخش شنیداری نیاز دارید پس از ارتقا مهارت عمومی شنیداری به صورت زیر است:

 • فایل های صوتی کتاب ۵۰۴
 • فایل های صوتی کتاب کلمات ضروری تافل
 • صرفا فایل های صوتی مربوط به تافل IBT : تافل اینترنتی دارای یک بخش شنیداری است که برای تقویت شنیداری آزمون MSRT کاملا مفید است.

کلیه فایل های صوتی بالا را می توانید از سایت irlanguage دریافت نمایید.

آزمون های آزمایشی آنلاین تست پارک

آزمون های آزمایشی آنلاین تست پارک برای تمرین بسیار مناسب هستند . این آزمون های کاملا منطق بر آزمون اصلی هستند و تا حد زیادی تمرین لازم برای آزمون اصلی را فراهم می کنند.

 

در پایان برایتان آرزوی موفقیت در آزمون های زبان MSRT و MHLE را داریم.

نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. منتظر پیشنهادات و انتقادات شما هستیم. سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ پی اچ دی پارس مطرح نمایید.

راهنمای پی اچ دی پارس برای موفقیت در آزمون MSRT و MHLE

 

 

 

عضویت در خبرنامه

برای آکاهی از آخرین اخبار دکتری و مطالب ضروری آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. عضویت رایگان است.

برای تکمیل عضویت ، باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و روی لینک تایید کلیک نمایید

آزمون های آنلاین
 آزمون آنلاین MSRT سری اول جزئیات
 آزمون آنلاین MSRT سری دوم جزئیات
  آزمون آنلاین تافل با تصحیح جزئیات
نظرسنجی ماه پی اچ دی پارس

نظر شما بسیار مهم است. به عنوان یک فرهیحته و نخبه ایرانی کدام یک از موارد زیر را برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز ضروری می دانید ؟ لطفا در بخش کامنت ها نظر کامل خود را توضیح دهید.

مشاهده نتایج

آزمون آنلاین MSRT

حمایت از پی اچ دی پارس

برای تداوم خدمات رایگان پی اچ دی پارس ، لطفا در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ لینک سایت ما با نام پی اچ دی پارس و آدرس  http://www.phdpars.com/  را در صفحه خود قرار دهید.

تیم مدیریت پی اچ دی پارس