دکتری تخصصی ، آزمون های زبان، تحقیق و توسعه
  
  
آزمون آنلاین MSRT

مقاله نویسی

مقاله نویسی  یکی از مهارت های اصلی مورد نیاز تحصیل در مقطع دکتری است. شیوه مقاله نویسی برای انواع ژورنال ها و نوع متفاوت مقالات شامل مقاله علمی پژوهشی ، مقاله علمی ترویجی ، ISI و همایشی متفاوت است و در صورتی که قصد نوشتن مقاله در هر یک از این انواع را دارید مطالعه این مطلب تا انتها می تواند اطلاعات بسیار مفیدی درباره شیوه نگارش مقاله ، شیوه ارسال مقاله و شیوه گرفتن پذیرش و همینطور اطلاعات جامعی درباره مجلات موجود و امتیاز آنها در اختیار شما قرار دهد .

مقاله علمی پژوهشی و شیوه نگارش

 مقالات علمی پژوهشی دارای امتیاز بالایی برای مصاحبه دکتری هستند. مهم ترین رکن یک مقاله علمی پژوهشی نوآوری است یعنی محقق باید حرفی نو برای گفتن در شاخه علمی هدف داشته باشد. یکی از مهم‏ترین ابعاد مقاله علمی، محتوای علمی و ارزشمندیِ کیفی آن است. مقاله باید یافته‏های مهمی را در دانش بشر گزارش نماید و دارای پیامی آشکار باشد؛ بنابراین پیش از تهیه مقاله، محقق باید از خود بپرسد که آیا مطالب او آن‏قدر مهم است که انتشار آن قابل توجیه باشد. آیا دیگران از آن بهره خواهند برد؟ و آیا نتایج پژوهش او، کار آنها را تحت تأثیر قرار خواهد داد؟ نوشتن مقاله علمی پژوهشی مستلزم داشتن طرحی ساختار یافته و مدون است. برای مطالعه کامل شیوه مقاله نویسی علمی پژوهشی وارد بخش مقاله علمی پژوهشی شوید.

مقاله علمی پژوهشی

ورود به بخش مقاله علمی پژوهشی

مقاله ISI  و شیوه نگارش

  مقاله  ISI دارای بالاترین امتیاز برای مصاحبه دکتری است. دربخش مقاله ISI وب سایت پی اچ دی پارس به شرح مفصلی از شیوه نگارش این مقالات و شیوه ارسال و اخذ پذیرش مقالات ISI  پرداخته شده است . ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر ژورنال ISI  همه ساله توسط ISI برمبنای ارجاعات به هر یک از مجلات علمی آن محاسبه می شود و نتیجه در گزارشات ارجاع مجله یا Journal Citation Reports یا به اختصار JCR ٬ منتشر می شود. این عامل مهم ترین رکن اعتبار یک مجله به شمار می رود. برای مطالب کامل تر در این زمینه وارد بخش مقاله ISI شوید. 

مقاله ISI

ورود به بخش مقاله ISI

مقاله علمی ترویجی وشیوه نگارش

 شیوه نگارش مقاله علمی ترویجی و ارکان تشکیل دهنده آن شباهت زیادی به مقاله علمی پژوهشی دارد و تفاوت عمده این مقالات با مقالات علمی پژوهشی در ماهیت آنها است. مقالات علمی ترویجی بر اساس دانش گدشته شکل می گیرد در حالی که مقاله علمی پژوهشی دارای نوآوری است و به علم موجود می افزاید. برای مشاهده شیوه نگارش مقالات علمی پژوهشی وارد این لینک شوید.

مقاله علمی ترویجی

ورود به بخش مقاله علمی ترویجی

جدول امتیاز دهی مقالات در مصاحبه دکتری

مقالات در مصاحبه دکتری طبق جدول ارزیابی می شوند.

 نوع مقاله  امتیاز
 هر مقاله پژوهشی داخلی و خارجی مرتبط با حوزه تخصصی و پایان نامه ، چاپ شده در مجلات معتبر و مورد تائید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری چاپ شده یا تائید چاپ – حداکثر ندارد
  •  داخلی -از صفر تا ۲ امتیاز
  • بین المللی – از صفر تا ۴ امتیاز طبق نظر هیئت ممتحنه
 تالیف و ترجمه کتاب مربوط به تخصص و رشته تحصیلی ) برای رشته های علوم انسانی حداکثر ندارد و برای سایر رشته ها – حداکثر ۶ امتیاز
  •  ترجمه – از صفر تا ۲ امتیاز
  • تالیف – از صفر تا ۴ امتیاز طبق نظر هیئت ممتحنه
 مقاله چاپ شده در مجموعه مقالات همایشهای علمی ملی و بین المللی مرتبط با تخصص حداکثر ۱۰ امتیاز
  •  خلاصه داخلی – از صفر تا ۰٫۵
  • خلاصه خارجی – از صفر تا ۲ امتیاز
  • کامل داخلی  – از صفر تا ۲ امتیاز
  • کامل بین المللی – از صفر تا ۱ امتیاز طبق نظر هیئت ممتحنه

برای اطلاعات کامل تر از تمامی امتیازات مصاحبه دکتری وارد بخش مصاحبه دکتری شوید.

اصول کلی مقاله نویسی

اصول کلی مقاله نویسی

 

اصول کلی مقاله نویسی

مقاله نویسی دارای تکنیک های آسانی است و شما با رعایت اصول آسان مقاله نویسی می توانید در ژورنال های معتبر مقاله به چاپ برسانید. در لینک های زیر این اصول به تفصیل توضیح داده شده اند.

 

مقاله نویسی بر اساس پایان نامه

لیست مجلات ISI  معتبر

پس از تکمیل مقاله باید ژورنال های علمی مرتبط را پیدا کنید و مقاله خود را متناسب با اصول آن نگارش کنید. در بخش لیست مجلات لیست مجلات علمی پژوهشی ، مجلات علمی ترویجی و مجلات نمایه شده در ISC را برایتان فراهم کردیم. این لیست ها توسط وزارت علوم هر چند ماه یکبار منتشر می شوند. این لیست را در بخش مجلات معتبر علمی پژوهشی می توانید دریافت کنید.

لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم

 همچنین لیست مجلات که توسط وزارت علوم ایران بی اعتبار و جعلی معرفی شده اند و در بلک لیست قرار داده شده اند نیز در ادامه آورده شده اند.

One Response to مقاله نویسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

برای آکاهی از آخرین اخبار دکتری و مطالب ضروری آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. عضویت رایگان است.

برای تکمیل عضویت ، باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و روی لینک تایید کلیک نمایید

آزمون های آنلاین
 آزمون آنلاین MSRT سری اول جزئیات
 آزمون آنلاین MSRT سری دوم جزئیات
  آزمون آنلاین تافل با تصحیح جزئیات
نظرسنجی ماه پی اچ دی پارس

نظر شما بسیار مهم است. به عنوان یک فرهیحته و نخبه ایرانی کدام یک از موارد زیر را برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز ضروری می دانید ؟ لطفا در بخش کامنت ها نظر کامل خود را توضیح دهید.

مشاهده نتایج

آزمون آنلاین MSRT

حمایت از پی اچ دی پارس

برای تداوم خدمات رایگان پی اچ دی پارس ، لطفا در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ لینک سایت ما با نام پی اچ دی پارس و آدرس  http://www.phdpars.com/  را در صفحه خود قرار دهید.

تیم مدیریت پی اچ دی پارس