دکتری تخصصی ، آزمون های زبان، تحقیق و توسعه
  
  
آزمون آنلاین MSRT

دکتری استعداد درخشان دانشگاه هنر سال ۹۳

دانشگاه هنربرای سال تحصیلی ۹۳-۹۴ در مقطع دکتری از طریق استعداد درخشان بدون آزمون دانشجو می پذیرد. به گزارش پی اچ دی پارس در اطلاعیه ای که در وب سایت این دانشگاه آمده است رشته های زیر را برای جدب ذانشجوی دکتری استعداد درخشان معرفی کرده است. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

 دانشگاه هنر ، ضمن توجه به ماده ۸ آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌ تحصیلی بالاتر موضوع ابلاغیه شماره ۲۲۳۵۴/ و مورخ ۲/۳/۹۱ شورای هدایت استعدادهای درخشان و بر اساس مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای اختصاص ٢٠% ظرفیت پذیرش با آزمون (در صورت واجدالشرایط بودن در هر رشته فقط یک نفر) به پذیرش بدون آزمون، در دوره دکترای تخصصی رشته­های «پژوهش هنر ـ تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنراسلامی ـ شهرسازی ـ معماری ـ مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی» از طریق مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دانشجو می پذیرد.

 

الف – شرایط عمومی :

۱-  اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲-  التزام به قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران

۳-  عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه­های محارب و ملحد و عدم هواداری از آن­ها

۴-  نداشتن سوء پیشینه به تشخیص مراجع ذی­­صلاح

۵-  نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

ب – شرایط اختصاصی : (داشتن کلیه شرایط زیر الزامی است)

۱ـ دانش­آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان­نامه جزء رتبه­ اول و یا دوم (چنانچه ورودی کارشناسی ارشد متقاضی ۵ نفر باشد صرفا رتبه اول مجاز به شرکت در فراخوان است )دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی خود باشند .

۲ـ معدل کل  کارشناسی ارشد دانشجو ۱۸ به بالا باشد.

۳-  از پایان­نامه با نمره ۱۹ تا ۲۰ (بر اساس نمره مندرج در ریز نمرات) دفاع نموده باشد.

۴ـ ۴ـ منحصراً فارغ­التحصیلانی که در بازه زمانی ۳۰/۴/۹۰  تا ۳۰/۴/۹۳ فارغ التحصیل شده باشند می توانند متقاضی شرکت در فراخوان باشند. ( فارغ التحصیلان مرداد۹۳ مجاز به ثبت نام نیستند. ) ضمنا هر داوطلب صرفا در یک رشته امتحانی می تواند  مدارک خود را ارسال نماید.

۵ـ حداکثر در ۵ ترم تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رسانیده باشد .

۶ – صرفا دانش آموختگان دانشگاههای دولتی  شیوه آموزشی ـ پژوهشی(روزانه و شبانه) می توانند در فراخوان شرکت نمایند. (دانشگاههای پیام نور ـ آزاد ـ غیرانتفاعی و … پذیرفته نیست.)

۷- حداقل دو مقاله پذیرفته­شده یا چاپ شده در مجلات علمی ـ پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین­المللی که از زمان تحصیل در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛ به بعد نگارش و ارایه شده باشد و یکی از مقالات مستخرج از پایان نامه باشد که عیناً در مقاله و نشریه نام استاد راهنمای پایان نامه و مستخرج از پایان نامه بودن مقاله قید شده باشد .

۸ـ  داشتن مدرک زبان خارجی با حداقل (نمره ۵/۵ آزمون IELTS) یا (نمره ۵۰۷ آزمون PaperTOEFL(PBT)) یا (نمره ۵۰۷ آزمون TOLIMO) یا (نمره ۶١ آزمون MSRT) یا (نمره ١٨٠ آزمون   ComputerTOEFL (CBT)) یا (نمره ٧٠ آزمون internet TOEFL(iBT) )، مشروط بر آنکه از تاریخ آزمون تا ۱۵/۵/۹۳ حداکثر ٢ سال بیشتر نگذشته باشد. (سایر مدارک زبان اعم از داخلی و یا خارجی پذیرفته نیست).

تذکر : متقاضیانی در فراخوان ثبت نام نمایند که براساس مفاد فراخوان به طول کامل واجد شرایط می باشند و در غیر اینصورت به مصاحبه دعوت نخواهند شد.

ج- سایر شرایط و ضوابط پذیرش :

١ـ در رشته های پژوهش هنر و تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی، علاوه بر دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد یا بالاتر در یکی از رشته­های هنری(بجز معماری و شهرسازی)، دوره کارشناسی متقاضیان نیز باید یکی از رشته­های مصوب هنر باشد.

۲ـ در رشته شهرسازی دارا بودن کارشناسی ارشد در یکی از گرایشهای رشته شهرسازی الزامی است.

٣ـ در رشته معماری دارا بودن کارشناسی ارشد در یکی از گرایشهای رشته معماری الزامی است.

۴ـ در رشته مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی دارا بودن کارشناسی ارشد در رشته مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی الزامی است.

 ۵ـ  متقاضیان با مدرک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل نمی باشند.

د . مدارک مورد نیاز جهت مصاحبه :                                      

١ـ فرم تکمیل شده شماره ۱

٢ـ فرم تکمیل شده شماره ٢

٣ـ تصویر مقالات علمی – پژوهشی مستخرج از پایان نامه و سایر مقالات علمی – پژوهشی

۴ـ تصویر تأییدیه سوابق آموزشی و پژوهشی (شامل پایان­نامه، مقالات ارائه شده در همایش­های علمی و مجلات، کتابها و جوایز اخذ شده و مستندات)

 ۵ـ تصویر گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات کارشناسی ارشد که دارای تاریخ و معدل فارغ­التحصیلی باشد.

۶ـ‌ تصویر گواهی مدرک زبان معتبر – گواهی دانشجوی نمونه کشوری – بنیاد نخبگان و جشنواره های ملی و بین المللی

۷ – تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

۸- دو قطعه عکس ۴×٣ با درج مشخصات داوطلب در پشت آن­

۹-  اصل فیش بانکی به مبلغ ۰۰۰/۵۰۰ ریال که در وجه ( درآمد اختصاصی دانشگاه هنر نزد بانک ملی، شعبه مرکزی، کد ۶۰) به حساب سیبا به شماره  ۲۱۷۷۴۱۹۰۰۳۰۰۷ واریز شده باشد.

تذکر: همراه داشتن اصل گواهی تمامی مدارک موردنیاز در جلسه مصاحبه الزامی است.

تذکرات مهم:

١ـ در صورت پذیرفته شدن شاغلین رسمی سازمان­ها و دستگاههای دولتی، ارائه حکم مأموریت، استعفاء، مرخصی بدون استفاده از حقوق یا هر گونه سند رسمی که مؤید امکان تأمین تحصیل تمام وقت دانشجو باشد هنگام ثبت­نام ، ضروری است.

٢ـ تحصیل در دوره دکترا به صورت تمام وقت بوده و داوطلب در صورت پذیرفته شدن باید اوقات خود را با وضعیت تحصیلی دوره وفق دهد و تابع کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه باشد.

٣ـ چنانچه در هر یک از مراحل ثبت­نام، برگزاری مصاحبه، پذیرش و تحصیل در دانشگاه هنر ، مشخص گردد که داوطلب، دارای هر یک از شرایط درج شده در این تقاضانامه نبوده است بلافاصله از ثبت­نام، شرکت در مصاحبه، پذیرش و یا ادامه تحصیل وی در هر مرحله­ای جلوگیری به عمل آمده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۴ـ  مدارک ارسالی داوطلبان و همچنین وجه ثبت­نام به هیچ وجه مسترد نمی­شود.

۵ـ به مدارکی که از طریق پست سفارشی ارسال نشود و یا دارای نقص باشد و یا یکی از شرایط اعلام شده را نداشته باشد به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۶ـ زمان مصاحبه علمی صرفاً برای متقاضیان واجدالشرایط (مطابق مفاد فراخوان) به صورت تلفنی اعلام خواهد شد. این امر صرفا شامل کسانی می گردد که واجد شرایط کلیه مفاد این فراخوان باشند. در غیر اینصورت به مصاحبه دعوت نخواهند شد.

۷ – مرجع تصمیم گیری در خصوص بررسی سوابق ، مدارک ارائه شده و پذیرش نهایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.

۸- دانشجویان نمونه کشوری ـ معرفی شدگان بنیاد نخبگان و برگزیدگان جشنواره های ملی و  بین المللی نیز در صورت داشتن شرایط فراخوان از همین طریق می توانند متقاضی شوند و بررسی جداگانه ای در این خصوص صورت نمی پذیرد.

۹ – متقاضیان مدارک موردنیاز را حداکثر تا پایان وقت اداری یکم شهریور به آدرس: تهران، خیابان حافظ، خیابان سرهنگ سخائی، بین تقاطع سی­تیر و فردوسی، پلاک۵۶، دانشگاه هنر، دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه، کد پستی ۱۱۳۶۸۱۳۵۱۸ از طریق پست پیشتاز ارسال نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

برای آکاهی از آخرین اخبار دکتری و مطالب ضروری آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. عضویت رایگان است.

برای تکمیل عضویت ، باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و روی لینک تایید کلیک نمایید

آزمون های آنلاین
 آزمون آنلاین MSRT سری اول جزئیات
 آزمون آنلاین MSRT سری دوم جزئیات
  آزمون آنلاین تافل با تصحیح جزئیات
نظرسنجی ماه پی اچ دی پارس

نظر شما بسیار مهم است. به عنوان یک فرهیحته و نخبه ایرانی کدام یک از موارد زیر را برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز ضروری می دانید ؟ لطفا در بخش کامنت ها نظر کامل خود را توضیح دهید.

مشاهده نتایج

آزمون آنلاین MSRT

حمایت از پی اچ دی پارس

برای تداوم خدمات رایگان پی اچ دی پارس ، لطفا در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ لینک سایت ما با نام پی اچ دی پارس و آدرس  http://www.phdpars.com/  را در صفحه خود قرار دهید.

تیم مدیریت پی اچ دی پارس